COVID-19, niedotlenienie i powikłania

Powikłania po COVID-19 – komora hiperbaryczna metodą na uciążliwe skutki choroby

Wraz ze wzrostem liczby ozdrowieńców po COVID-19, rośnie grupa osób skarżących się na uciążliwe dolegliwości po przebyciu choroby. Wśród utrzymujących się objawów występują między innymi przewlekłe zmęczenie, pogorszenie koncentracji, bóle i zawroty głowy oraz zaburzenia smaku i węchu. Powikłania utrudniają codzienne funkcjonowanie i powrót do pracy. Wśród metod walki z powikłaniami po COVID-19, komora hiperbaryczna wyróżnia się wyjątkową skutecznością, potwierdzoną przez badania naukowe przeprowadzane w USA, Hiszpanii i Włoszech.

Jak dotlenienie organizmu pomaga w regeneracji po COVID-19?

Dostarczenie dużej ilości tlenu do tkanek poprawia odżywienie komórek, co pomaga w regeneracji po chorobie i zwiększa wydolność krążeniową, a także niweluje wycieńczenie organizmu. Ma to szczególne znaczenie dla osób, które przeszły COVID-19 z silnymi objawami ze strony układu oddechowego, ponieważ ich tkanki były szczególnie niedotlenione.

Chroniczne bóle głowy i niemożność koncentracji po COVID-19 świadczą o negatywnym wpływie wirusa na funkcjonowanie układu nerwowego. Seria wizyt w komorze hiperbarycznej skutkuje wzrostem stężenia tlenu we krwi, co sprzyja regeneracji neuronów. Organizm produkuje nawet 8-krotnie większą ilość komórek macierzystych, które sprawnie zastępują zniszczone komórki w mózgu. Lepsze dotlenienie tkanek skutkuje szybkim wydalaniem zbędnych i szkodliwych substancji z organizmu. Wpływa korzystnie również na zmysł smaku i węchu, którego upośledzenie wiąże się z uszkodzeniami w układzie nerwowym.

Dotlenienie tkanek – nawet tych na ogół są słabo zaopatrzonych w tlen – skutkuje poprawą ogólnego samopoczucia. Pacjenci twierdzą zgodnie, że po przebyciu COVID-19, komora hiperbaryczna dodała im sił witalnych i skutecznie pomogła wrócić do formy sprzed choroby. Tlenoterapia jest w pełni bezpieczna i nieinwazyjna – z dobrodziejstw tej metody może skorzystać praktycznie każdy.

Badania:

  1. Thibodeaux K, Speyrer M, Raza A, Yaakov R, Serena TE. Hyperbaric oxygen therapy in preventing mechanical ventilation in COVID-19 patients: a retrospective case series. J Wound Care. 2020 May 1;29(Sup5a):S4-S8. doi: 10.12968/jowc.2020.29.Sup5a.S4. PMID: 32412891.

  2. Guo D, Pan S, Wang M, Guo Y. Hyperbaric oxygen therapy may be effective to improve hypoxemia in patients with severe COVID-2019 pneumonia: two case reports. Undersea Hyperb Med. 2020 Second-Quarter;47(2):181-187. PMID: 32574433.

Umów się na wizytę
linia
linia

Już dzisiaj zadbaj o swoje zdrowie. Skontaktuj się z nami i zarezerwuj dogodny termin wizyty.


500 521 051
biuro@tlen-terapia.pl

 

Zarezerwuj wizytę