Dermatologia, medycyna estetyczna

Tlenoterapia i problemy skórne możliwe do zażegnania

Skutecznym narzędziem w leczeniu schorzeń dermatologicznych jest tlenoterapia. Problemy skórne wiążą się zazwyczaj z powstawaniem w tkance stanów zapalnych. Sesje w komorze hiperbarycznej będą zatem skuteczne w leczeniu trądziku pospolitego i różowatego, a także atopowego zapalenia skóry, egzemy i łuszczycy. Poniżej dokładniej wyjaśniono mechanizm leczenia infekcji skórnych za pomocą sesji w komorze hiperbarycznej.

Jak dotlenienie skóry pomaga w leczeniu chorób dermatologicznych?

Istnieje wiele aspektów zdrowia skóry, na które wpływa tlenoterapia. Problemy skórne wiążą się z powstawaniem wykwitów i ran. Ich gojenie wspomaga tlen dostarczany pod zwiększonym ciśnieniem w komorze - stymuluje on syntezę kolagenu i elastyny, wpływających korzystnie na elastyczność skóry. Wydzielanie toksyn z komórek również zachodzi sprawniej. To szczególnie istotne, ponieważ skóra ma ogromne znaczenie w oczyszczaniu organizmu ze szkodliwych substancji; ich nadmiar jest widoczny w postaci wyprysków i przebarwień.

Tlenoterapia problemów skórnych sprzyja również powstawaniu nowych naczyń krwionośnych, poprawiając mikrokrążenie. Ponadto, pobudzone do pracy komórki odpornościowe skuteczniej zwalczają stany zapalne i zapobiegają powstawaniu nowych. Działanie przeciwzapalne jest pożądane nie tylko przy leczeniu chorób, ale także w regeneracji skóry po inwazyjnych zabiegach kosmetycznych – peelingach chemicznych i mechanicznych oraz zabiegach laserowych. Lepsze utlenowanie skóry wpływa ogólnie na jej zdrowszy wygląd – skóra jest pozbawiona objawów zmęczenia i szarego kolorytu.

Tlenoterapia przyczynia się do poprawy stanu cery w sposób kompleksowy – przyśpiesza leczenie stanów zapalnych i pomaga w profilaktyce chorób skórnych. Dodatkowe dostarczenie tlenu pomaga w usuwaniu zanieczyszczeń z tkanki skórnej. Polecamy korzystanie z komory hiperbarycznej także osobom pragnącym poprawić ogólny wygląd swojej skóry. Dzięki serii zabiegów w komorze hiperbarycznej szybko można zauważyć w swoim odbiciu zdrowszą i bardziej promienną osobę.

Badania:

  1. Mews J, Tomaszewska A, Siewiera J, Lewicki S, Kuczborska K, Lipińska-Opałka A, Kalicki B. Effects of Hyperbaric Oxygen Therapy in Children with Severe Atopic Dermatitis. J Clin Med. 2021 Mar 10;10(6):1157. doi: 10.3390/jcm10061157. PMID: 33802050; PMCID: PMC8001365.
  2. Bennardo L, Del Duca E, Dastoli S, Schipani G, Scali E, Silvestri M, Nisticò SP. Potential applications of topical oxygen therapy in dermatology. Dermatol Pract Concept. 2018 Oct 31;8(4):272-276. doi: 10.5826/dpc.0804a04. PMID: 30479854; PMCID: PMC6246052.
Umów się na wizytę
linia
linia

Już dzisiaj zadbaj o swoje zdrowie. Skontaktuj się z nami i zarezerwuj dogodny termin wizyty.


500 521 051
biuro@tlen-terapia.pl

 

Zarezerwuj wizytę