O nas

Tlenoterapia – o nas?

Gabinet tlenoterapii został stworzony przez zespół entuzjastów zdrowego trybu życia. Nasze zainteresowanie szeroko pojętymi działaniami prozdrowotnymi zaowocowało fascynacją hiperbarią i normobarią. Pobyt w naszej komorze umożliwia zaopatrzenie tkanek organizmu w zwiększoną ilość tlenu, co przekłada się na przyspieszenie procesów leczenia i poprawia ogólny stan organizmu.

Kogo w szczególności zachęcamy do skorzystania z terapii tlenem?

Celem naszej działalności jest uczynienie tlenoterapii dostępną dla mieszkańców naszego miasta oraz sąsiednich miejscowości. Zwiększone zapotrzebowanie na komorę tlenową w okolicy podyktowane jest między innymi pracą dwóch dużych szpitali w Piekarach Śląskich. Pacjenci Piekarskiego Centrum Medycznego oraz Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej powinni mieć możliwość skorzystania z dobrodziejstw, jakie oferuje tlenoterapia hiperbaryczna i normobaryczna.

Seria wizyt w komorze pozwoli na zdecydowane odczucie poprawy samopoczucia osobom starszym i przewlekle chorym. Pozytywne efekty tlenoterapii zaobserwowano podczas wspieraniu za jej pomocą leczenia choroby Parkinsona, Alzheimera czy rekonwalescencji po przebytych udarach i zawałach. Przyspieszony zostaje również proces gojenia się ran, a także znacznie obniża się ryzyko występowania powikłań po rozmaitych infekcjach organizmu.

Ponadto, najnowsze badania wskazują na fenomenalne efekty terapeutyczne u dzieci ze spektrum autyzmu, mózgowym porażeniem dziecięcym czy zespołem Downa, które systematycznie korzystają z terapii tlenem.

Tlenoterapia jako sposób na zdrowie i długie życie

Z naszych usług korzystają nie tylko rekonwalescenci i osoby przewlekle chore. Gabinet tlenoterapii cieszy się powodzeniem również wśród sportowców – dostarczanie do organizmu większych ilości tlenu skutkuje zwiększeniem ogólnej sprawności i możliwości wydolnościowych. Nie bez powodu komory hiperbaryczne określane są mianem legalnego dopingu. Z komory może korzystać praktycznie każda osoba, której zależy na profilaktyce procesów starzenia. Podwyższona ilość tlenu w komórkach korzystnie wpływa na długowieczność tkanek.

Rozwiązanie korzystne pod względem obecnych potrzeb zdrowotnych

Obecnie wiele z nas spędza w maseczce ochronnej kilka godzin dziennie. Może to skutkować niedotlenieniem organizmu, które daje o sobie znać poprzez ogólne osłabienie czy bóle głowy. Odwrócenie tych negatywnych objawów możliwe jest dzięki skorzystaniu z komory tlenowej. Osobom, które przebyły chorobę COVID-19 i stawiają czoła jej długotrwałym skutkom, również możemy polecić wizytę w gabinecie. Dodatkowe natlenienie tkanek pomoże uporać się z uciążliwymi dusznościami i chronicznym uczuciem zmęczenia.

Lista zastosowań terapii tlenem za pomocą hiperbarii obejmuje leczenie ponad 100 jednostek chorobowych. Sesje normobaryczne to z kolei tworzenie doskonałych warunków do regeneracji organizmu oraz sposób na tlenoterapię u dzieci, gdyż nie wymaga ona noszenia maski tlenowej.

Umów się na wizytę
linia
linia

Już dzisiaj zadbaj o swoje zdrowie. Skontaktuj się z nami i zarezerwuj dogodny termin wizyty.


500 521 051
biuro@tlen-terapia.pl

 

Zarezerwuj wizytę