Zaburzenia seksualne

Zaburzenia seksualne – komora hiperbaryczna sposobem na lepsze współżycie

Zaburzenia seksualne powstają z różnych przyczyn i przybierają szereg odmiennych form. Niesatysfakcjonujące życie erotyczne wpływa na pogorszenie jakości codziennego życia i powoduje frustrację, może również negatywnie wpływać na zdolność do prokreacji.

Ogólne polepszenie samopoczucia, kondycji i stanu zdrowia to czynniki, które pośrednio wpływają na stopień zadowolenia z życia seksualnego. Wszystko to może ulec poprawie dzięki sesjom w komorze hiperbarycznej, ale działanie tlenoterapii w tej dziedzinie jest bardziej skomplikowane.

W jaki sposób tlenoterapia może pomóc w leczeniu zaburzeń seksualnych?

Jednym z najczęstszych zaburzeń seksualnych u mężczyzn są problemy z erekcją. Do wzwodu dochodzi poprzez wypełnienie ciał jamistych i ciała gąbczastego prącia krwią. Duże znaczenie odgrywa zatem odpowiednie ukrwienie i dotlenienie penisa. Tlenoterapia jest pomocna właśnie pod tym względem. Podczas sesji w komorze hiperbarycznej, dostarczony w zwiększonej ilości tlen gromadzi się w tkankach czerwonych krwi (erytrocytach), a także w osoczu i limfie. Krążenie płynów ustrojowych staje się wydajniejsze, tym samym efektywniejszy jest transport tlenu do tkanek - w tym do narządów rozrodczych mężczyzny. Należy pamiętać, że niedotlenienie to jedynie jedna z wielu przyczyn zaburzeń erekcji.

Problemy ze wzwodem to nie jedyne występujące u mężczyzn zaburzenia seksualne. Komora hiperbaryczna dostarcza dodatkowy tlen do organizmu, co może skutkować polepszeniem jakości nasienia u mężczyzn. Zwiększona ilość tlenu stanowi korzystne warunki do przeżycia większej ilości plemników.

U kobiet polepszone ukrwienie i dotlenienie organów, w tym narządów rozrodczych, wpływa na zwiększenie libido. Poprawa ogólnego samopoczucia dzięki dotlenieniu, sprawniejsze procesy metaboliczne i równowaga hormonalna mogą więc oddziaływać na wzrost popędu seksualnego.

Jednym z poważniejszym zaburzeń seksualnych jest niepłodność. Ma ona jednak złożone podłoże i nie wszystkie jej przyczyny zostały dokładnie poznane. Wiadomo jednak, że jednym z czynników wpływających na obniżenie płodności może być niedotlenienie wewnętrznej ściany macicy. Gdy endometrium jest nieodpowiednio odżywione, mogą wystąpić problemy z zagnieżdżeniem się w nim zarodka. Komora hiperbaryczna, dzięki dotrenowaniu śluzówki, może przynieść pozytywne skutki w leczeniu niepłodności.

Podsumowując korzystny wpływ tlenoterapii na zaburzenia seksualne - komora hiperbaryczna może być pomocna zarówno w sferze zadowolenia ze współżycia, jak i zwiększać szanse na zapłodnienie.

Badania:

  1. Yuan, JB., Yang, LY., Wang, YH. et al. Hyperbaric oxygen therapy for recovery of erectile function after posterior urethral reconstruction. Int Urol Nephrol 43755–761 (2011). https://doi.org/10.1007/s11255-010-9870-0
  2. Sahin M, O, Sen V, Eser E, Koc E, Gumus U, Karakuzu C, Ucer O: The Effect of Hyperbaric Oxygen Therapy on Erectile Functions: A Prospective Clinical Study. Urol Int 2018;101:206-211. doi: 10.1159/000490356
  3. Volkan Sen, Mehmet Oguz Sahin, Bora Irer, Evin Koc & Guner Yildiz (2020) The impact of hyperbaric oxygen therapy on erectile functions and serum testosterone levels in patients with erectile dysfunction, The Aging Male, 23:1, 66-70, DOI: 10.1080/13685538.2019.1578740
Umów się na wizytę
linia
linia

Już dzisiaj zadbaj o swoje zdrowie. Skontaktuj się z nami i zarezerwuj dogodny termin wizyty.


500 521 051
biuro@tlen-terapia.pl

 

Zarezerwuj wizytę